Babskie Spotkania – oferta dla mam i córek

Pracownia terapii i rozwoju HUMATERA ma zaszczyt zaprosić mamy i córki na Babskie Spotkanie. Jego głównym celem jest pogłębianie wzajemnej więzi pomiędzy mamami i córkami, poprzez:

  • wspólną rozmowę, w warunkach pozbawionych pośpiechu i presji codziennych obowiązków,

  • zaangażowanie mamy i córki we „wspólne przedsięwzięcie”.

INFORMACJE ORGNIZACYJNE najbliższego Babskiego Spotkania:

Gdzie: poddasze Zielonej Restauracji, ul. Daleka 3e, Grodzisk Mazowiecki

Kiedy: 19 maja (czwartek), godz. 18.00-20.00

Za ile: 22 zł od pary (mama+córka); 33 zł w przypadku, gdy mama przychodzi z 2 córkami, itd.

W ramach opłaty mama i córka otrzymają:

  • materiały do pracy w parze,
  • 2 napoje (do wyboru: kawa, herbata, sok),
  • małe co-nieco (2 porcje ciasta lub deseru; UWAGA – możliwość przygotowania deseru dietetycznego po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania).

Charakter: „Eleganckie lecz nieoficjalne spotkanie przy świecach”.

Dress code: stroje miłe oku (takie, żeby mama i córka mogły cieszyć się tym, że obie ładnie wyglądają, ale nie na tyle wymyślne, żeby przesłoniły cel spotkania 🙂 )

Informacje/Zapisy: biuro@humatera.pl

Ilość miejsc jest ograniczona, ze względu na wielkość lokalu.

Przed zapisem zachęcamy do zapoznania się z tekstem „Idea”, który jest zamieszczony poniżej.

Zapraszamy!

Ula (mama) i Weronika (córka)

IDEA BABSKICH SPOTKAŃ

Dlaczego spotkania mam i córek?

Dziecko potrzebuje obojga rodziców. Wychowawczego zaangażowania mamy i taty. Jednocześnie każdy chłopiec w szczególny sposób potrzebuje taty a dziewczynka mamy. Głęboka, bezpieczna, pełna akceptacji więź z rodzicem tej samej płci to bezcenny skarb, przynoszący zyski przez całe życie. To doskonała szkoła umiejętności tworzenia dobrych więzi w przyszłości. To najlepsze działanie na rzecz profilaktyki zaburzeń lękowych.

Dodatkowo każda mama dla swojej córki (tata pełni analogiczne funkcje wobec syna) jest szczególnym wzorem kobiecości. Niezależnie – świadomie i w sposób zaplanowany czy też zupełnie bez świadomości – mama zawsze jest nauczycielką wszystkiego tego, co wiąże się z byciem kobietą. Córka obserwując mamę – to w jaki sposób realizuje zadania wynikające z płci, w jaki sposób traktuje siebie jako kobietę – buduje wzór kobiecości w swojej głowie, który następnie realizuje we własnym życiu.

Świadomi wagi, jaką dla rozwoju dziewczynki ma bezpieczna, głęboka więź z mamą a jednocześnie widząc potrzebę wychowywania naszych dzieci w kulturze dialogu, chcemy stworzyć miejsce i okoliczności sprzyjające celebrowaniu bliskich rozmów. Chcemy również, żeby nasza inicjatywa inspirowała rodziców do wprowadzania w codziennym życiu choćby drobnych zmian w obszarze kontaktu z dzieckiem.

Jesteśmy przekonani, że stworzenie bezpiecznej więzi między rodzicami a dziećmi wymaga zaangażowania i wysiłku. Wierzymy, że wychowanie pełnego człowieka (dojrzałego intelektualnie, osobowościowo i moralnie) realizuje się nie tyle przez troskę o jego byt, żywienie, zaopatrywanie w przedmioty, wszelkiego rodzaju wsparcie organizacyjne, ale przede wszystkim poprzez psychologiczną obecność rodziców wobec dzieci. Osobowy kontakt – każdego dnia.

Formuła, czyli jak będzie przebiegało spotkanie?

Spotkania na ogół nie będą moderowane (lub będą moderowane w niewielkim zakresie).

Chcemy, żeby to był czas poświęcony głównie rozmowie mamy i córki i żeby to one same go tworzyły/zarządzały/wzięły za niego odpowiedzialność.

Planujemy jednocześnie przygotować drobny „inspirator rozmów” – zestaw tematów, do których podjęcia będą zachęcane uczestniczki. Mamy i córki będą same decydowały czy z niego korzystać, czy pokierować rozmową na swój własny sposób.

Do „inspiratora” chcemy dołączać drobne wskazówki dotyczące, np: dobrych praktyk dialogu, dobrych praktyk służących budowaniu więzi, itp.

Osobom, które zdecydują się na udział w przedsięwzięciu roześlemy również niewielki zestaw pomysłów dotyczących tego, w jaki sposób pokierować przygotowaniami do spotkań. Jesteśmy przekonani, że już samo oczekiwanie na „wydarzenie wspólnego wyjścia” może stać się doskonałą okazją do budowania więzi między mamą a córką.

Babskie Spotkania to inicjatywa, która dopiero się rodzi. Dlatego nie wykluczamy przeróżnych modyfikacji i wariacji kolejnych spotkań (planujemy, aby rocznie odbywały się 3-4 spotkania). Chcielibyśmy, żeby poza stałym fundamentem przestrzeni do bliskiej rozmowy, każde Babskie Spotkanie miało nieco inny charakter i klimat.

Kto jest zaproszony?

Zapraszamy wszystkie mamy i córki, które chcą aktywnie działać na rzecz budowania więzi. Nie określamy ram wiekowych. Sądzimy jednak, że z uwagi na charakter (rozmowa; na ogół przy stole) największe zyski ze spotkań mogą mieć te „zespoły”, w których córka ma ukończone przynajmniej 3 lata.

Zachęcamy mamy i córki do organizowania swoich prywatnych Babskich Spotkań

Babskie Spotkanie może wydarzyć się kiedy tylko zechcesz i gdzie zechcesz. Ty i Twoja córka możecie organizować swoje prywatne wyjścia, stworzyć swój własny rytuał niezależnie od naszej oferty.

Jesteśmy przekonani, że każdy Twój wysiłek na rzecz budowania więzi z dzieckiem przyniesie niepoliczalne korzyści.

Wychowanie chłopców to wielkie zadanie

Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie ojców w wychowanie synów to sprawa równie wielkiej wagi co zaangażowanie mam w wychowanie córek. W dzisiejszych czasach to wręcz społeczny problem. Nie dysponujemy jednak męską kadrą specjalistów gotowych na inwestycję czasu w inicjatywę non-profit. W związku z tym nie jesteśmy w stanie przedstawić oferty „Męskich Spotkań”.

Ufamy jednocześnie, że Babskie Spotkania okażą się inspirujące dla małych i dużych mężczyzn i zachęcą ich do realizowania własnych inicjatyw.

Jeśli jesteś mamą chłopca – z całą pewnością potrzebuje on Twojej psychologicznej obecności. Rozmów, czasu, który będzie spędzał tylko z Tobą, w kontakcie emocjonalnym. Czuj się zainspirowana do organizowania waszych prywatnych spotkań „mamy i synka”.

Babskie Spotkania są inicjatywą non-profit

Wszelkie środki pieniężne zainwestowane przez mamy i córki „wracają do nich” pod postacią: materiałów wykorzystywanych podczas spotkań, poczęstunku w restauracji, możliwości korzystania z wynajętej sali, itp.

Inicjatywa Babskich Spotkań nie jest finansowana dodatkowo przez żadną instytucję.

Wierzymy, że zaangażowanie w budowanie kultury dialogu oraz inspirowanie mam do tworzenia więzi ze swoimi córkami to inwestycja, która zaowocuje bezcennymi zyskami.

Komentowanie jest wyłączone.