URSZULA LIPNER

Jestem psychoterapeutą, pedagogiem, coachem oraz trenerem warsztatu psychologicznego.

W obszarze pomocy ludziom pracuję od 2006 roku. Jako psychoterapeuta praktykuję od 2009 r.

Ukończyłam czteroletnią szkołę psychoterapii oraz szkołę trenerów w ośrodku INTRA w Warszawie (szkoły rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Jestem absolwentką licznych warsztatów, staży i szkoleń doszkalających. Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi na oddziale dziennym Szpitala Psychiatrycznego w Tworkach, gdzie odbyłam staż kliniczny oraz pracując na stanowisku specjalisty na Uniwersytecie Warszawskim.

Zajmuję się psychoterapią indywidualną i par. Pracuję jako coach z osobami prywatnymi i klientem biznesowym. Prowadzę warsztaty i treningi psychologiczne. Szczególne miejsce w mojej pracy trenerskiej jest dedykowane warsztatom umiejętności wychowawczych, warsztatom komunikacji w małżeństwie oraz treningowi asertywności. Posiadam rekomendacje Ośrodka Rozwoju Edukacji MEN na realizację programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.

Pracuję w podejściu humanistycznym (skoncentrowanym na emocjach). Doceniam jednak dorobek i niektóre techniki innych szkół psychoterapeutycznych.

Prowadzę praktykę zgodnie ze standardami etycznymi PTP oraz pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów PTP.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenie INTRA.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Prywatnie jestem żoną i mamą trójki dzieci. Mieszkam w Grodzisku Mazowieckim. Marzę o tym, żeby zmienić na lepsze ten mały kawałek świata, w którym przyszło mi żyć.

 

Jestem przekonana, że człowiek ma w sobie potencjał do rozwoju. I w jakkolwiek trudnej wewnętrzne sytuacji by nie był, potrzebuje jedynie odpowiednich warunków, takich warunków które stwarza psychoterapia, żeby wypracować dla siebie dobrą zmianę, pozbierać się, doświadczyć ulgi.

Jestem również przekonana, że każdy człowiek ma swoją drogę. Niepowtarzalną, najlepszą dla siebie. Moim zadaniem nie jest jej odwracanie, udoskonalanie ani w żadnym razie projektowanie. Moim zadaniem jest pomoc w jej odnalezieniu.

Szerzej o wybranych aspektach:

Jak pracuję?

Jakimi problemami zajmuję się w psychoterapii?

Co oferuję jako coach?